POSTROJE PRO ZÁVĚSNÉ LÉTÁNÍ

V současné době vyrábíme čtyři typy bezmotorových postrojů pro závěsné létání. Pro první seznámení nových pilotů se závěsným létáním a pro tandemové lety dodáváme postroje řady FILLO BASIC, pro pokročilé piloty a sportovní létání postroje FILLO SPORT, pro soutěžní piloty FILLO RACE a pro létání s dětmi FILLO BABY.


Postroje FILLO RACE jsou určeny pro závodní létání a jsou aerodynamicky čisté. Zádová kompozitová deska má posuvný závěs pro snadný start a přistání a je vybaveny systémem změny polohy pilota za letu, které je ovládané přes páku na desce. Postroj je vybaven poutkami pro vlekání aerovlekem, nebo odvijákem. Neoprenová vesta zamezuje foukání do postroje a dělá postroj ve přední části aerodynamicky čistý. V koncové části je kompozitový zavazadlový prostor. Na bočních stranách jsou kapsy a prostor pro záložní padák a brzdící padáček. Na vnirřní straně jsou kapsy pro obaly, příslušenství a camelbag. 


Postroje FILLO SPORT jsou vyvinuty pro pohodlné dlouhé sportovní lety a jsou vhodné pro všechny sportovní piloty. Postroje mají kompozitovou zádovou desku s posuvným těžištěm pro jednodužší start a přistání. Postroj má mnoho integrovaných kapes, kapsu pro brzdící padáček a vlečné poutka pro vzlet aerovlekem. Za krkem pilota je postroj uzavřen neoprenovým přechodem, který zamezuje za letu foukání na záda a dělá aerodynamický přechod. Délka postroje je nastavitelná pomocí rameních a nožních popruhů. Postroje nejsou standardně vybaveny nakláněcím mechanismem pro změnu sklonu pilota za letu, ale na přání je lze tímto systémem vybavit.


Postroje FILLO BASIC se požívají pro výcvik pilotů v leteckých školách, pro rekreační létání a jako postroje pro cestující při tandemových letech. Jsou konstrukčně jednoduché a nastavitelné pro všechny výšky pilotů. Postroje lze použit jak pro let vleže, tak i pro let v sedě.


Postroje FILLO BABY jsou určeny pro létání s dětmi. 

© 2022 Letecká škola Vita  | Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky